Stop

szczenietaStoprodozanim kupisz

Nasza hodowla wraz z innymi bierze udział w akcji:
„STOP Miniaturyzacji Chihuahua”
Akcja ma na celu uświadomienie,
iż miniaturyzowanie psów tej rasy, do wagi około 1-1,5 kg w wieku dorosłym,
jest znęcaniem się nad zwierzętami.

Maleńkie suczki ważące poniżej 2 kg są przeznaczane do rozrodu, co jest znęcaniem się nad nimi. Nieuczciwi handlarze  celowo głodzą szczeniaki, by jako dorosłe ważyły jak najmniej, były wręcz nienaturalnie malutkie.
W takich hodowlach są często trzymane w klatkach i rozmnażane masowo bez jakiejkolwiek kontroli.
Ogłoszenia o malutkich chihuahua, to zazwyczaj ogłoszenia hodowców nie należących do Związku Kynologicznego w Polsce, jedynej organizacji należącej do FCI – Federation Cynologique Internationale

Malutkie czyli poniżej 2 kg pieski są najczęściej obciążone wieloma problemami zdrowotnymi i nie maja szans na normalne, zdrowe życie !!
To psy które chorują, dla których wiele infekcji to zagrożenie życia, maja często zwichnięte rzepki, są narażone na złamania kończyn, mają duże niezarośnięte ciemiączka, co czyni je bardzo wrażliwymi na wszelkie urazy, są zagrożone hipoglikemią, która grozi śmiercią.

Suki rasy Chihuahua poniżej 2 kg nie powinny być przeznaczone do rozrodu.

Kupując takiego psa, często kalekę – sprzyjasz powstawaniu kalek. Popyt tworzy podaż.
Pieniądze, które zaoszczędzisz na zakupie miniaturowego szczeniaka – wydasz na jego leczenie.
Tak, to prawda, co piszą: Chihuahua jest najmniejszym psem świata, ale nie może być zbyt mały aby mógł być zdrowy !! Normalna waga Chihuahua to 2 do 3 kg, najczęściej ważą powyżej 2 kg co jest optymalne dla zdrowia.

Pies, który waży jako dorosły mniej niż 1,7-2  kg to nienaturalnie mały pies, to pies rachityczny!

Wielu nieuczciwych hodowców reklamuje swoje szczeniaczki jako mini chihuahua, taki szczeniaczek ma często zmienioną datę urodzin czyli jest „postarzony” żeby wydawał się mniejszy, w rzeczywistości kupuje się szczeniaczka który ma np. 5 tygodni zamiast deklarowanych przez nieuczciwego hodowcę 7 tyg. Taki szczeniaczek i tak urośnie”swoje”. Drugim chwytem nieuczciwych hodowców jest przerabianie w programie komputerowym zdjęć szczeniaków tak aby wyglądały na mniejsze i miały słodsze pyszczki.